top
Základná škola Skároš

Odkazy

 Adoptuj si kravičku    Alík

Autoškolák

Bublina

Dobré nápady

Omaľovánky

Rexík

Škola hrou

Virtuálne prehliadky

Nákupná horúčka

Vypukla naozaj a bola zameraná na aplikáciu finančnej gramotnosti v živote rodín. Skĺbila sa tak rodinná výchova a finančná zdatnosť pri nakladaní s rodinným rozpočtom. Nech to znie akokoľvek „učene“, naši žiaci boli na rodinné nákupy pripravení pani učiteľkou Mgr. Jamborovou, ktorá toto pekné podujatie pripravila.

Každá rodina (3-4 žiaci) dostala v ozajstných peňaženkách rodinný rozpočet a mohli sa rozbehnúť do rôznych obchodov (LIDL, Kaufland, Tesco). Ako naozajstní dospeláci museli myslieť aj na platby (inkaso) za elektrinu, vodu, plyn, TV, internet, ale aj natankovať do áut, ktorými sa vždy rodina pohybuje Ale bolo tu ešte jedno veľké lákadlo, ktoré „číhalo“ na ich mince, bankovky, platobné karty. Čo to bolo? No predsa hračkárstvo DRÁČIK.

Nech boli naši „pseudodospeláci“ akokoľvek rozvážni a opatrní, ťažko bolo odolať množstvu hračiek na pulte tohto obchodu. Niektorí sa dali uniesť a „pustili“ tu aj 200,- EUR z priemernej mesačnej mzdy. Možno sa zasmejete, keď si naši žiaci, pri konečnom zúčtovaní uvedomili, že nevyplatili ani elektrinu a na voskové sviečky nezvýšilo.

Bolo to pekné, poučné, ale veselé stretnutie, so starosťami, ktoré znášajú ozajstní rodičia. Na otázku, či by chceli riadiť rodinný rozpočet tak, aby nebolo rodina hladná a mysleli aj na blížiaci sa Vianoce, odpovedali protiotázkou: „A odkiaľ by sme mali toľko peňazí?“

Viac fotografií je možné nájsť na stránke Fotogaléria školy

Odkazy

 Erb obce Skároš

Metodicko-pedagogické centrum

logo-eu-sf    logo-eu.esf
Logo Nadácia Orange
logo-usske
logo opv    logo-mvsr-kruh
Zodpovedne.sk
Prevencia šikanovania

bottom

Vytvorené pre Základnú školu Skároš webmastrom s použitím upravenej šablóny themza. Všetky práva vyhradené!